Wrocławski Teatr Pantomimy: AKCJA EDUKACJA


W nowym sezonie teatralnym 2016/2017 Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej w ramach projektu Akcja Edukacja 2.0. Każdy może być bliżej Teatru. Dziś ruszają zajęcia „Grupy Otwartej”.

 

akcja-edukacja-2-0-_posterGrupa Otwarta to zajęcia bez ograniczeń wiekowych. Międzypokoleniowa grupa od dziś będzie się spotykała dwa razy w tygodniu w sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy.   Praca uczestników warsztatów będzie się odbywała w miesięcznych blokach w z wybranym aktorem/pedagogiem Pantomimy, który przeprowadzi cykl autorskich warsztatów skupiając się na wybranym przez siebie aspekcie pracy w teatrze. Pierwszym prowadzącym zajęcia Grupy Otwartej jest Krzysztof Szczepańczyk.

 

Przez najbliższe trzy lata, realizując projekt Akcja Edukacja 2.0, Pantomima stawia na edukację teatralną skierowaną do dzieci i ich rodziców, młodzieży, pedagogów i instruktorów teatralnych oraz dorosłych. Dla każdej z grup przygotowano osobny, spersonalizowany program edukacyjny.

Kolejna grupa warsztatowa pn. „Pierwszy dzwonek” – lekcje teatralne prowadzone przez aktorów/pedagogów WTP w szkołach na terenie Dolnego Śląska, rusza w grudniu. W styczniu powracają warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców w niedzielne poranki w Kinie Nowe Horyzonty.

Wszystkie warsztaty są całkowicie bezpłatne. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Więcej informacji odnośnie działań edukacyjnych we Wrocławskim Teatrze Pantomimy znajdują się na naszej stronie www.pantomima.wroc.pl.

 

Akcja Edukacja 2.0 realizowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

materiał nadesłany

NO COMMENTS

POST A COMMENT