Historia brzydoty

Jeszcze dziś będzie można zobaczyć „Historię brzydoty” Wrocławskiego Teatru Pantomimy w reżyserii  Anny Piotrowskiej. Jak zwykle – na Świebodzkim!

 

fot. Marek Grotowski

fot. Marek Grotowski

Przedstawienie w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej powstało z inspiracji „Historią brzydoty” Umberto Eco i łączy w sobie dwie konwencje – taniec i pantomimę. Jedno z kanonicznych dzieł literatury, odnoszące się do teorii estetyki, w którym śledzimy różne, często zaskakujące oblicza brzydoty, dało impuls do postawienia pytania o dzisiejsze kobiece piękno, piękno w ogóle i o sposoby dążenia do niego.

„Historia brzydoty” zrealizowana we wrocławskiej Pantomimie, jest swojego rodzaju nowym rozdziałem dopisanym przez artystki do książki Umberto Eco.

 

Przedstawienie można będzie zobaczyć 18 i 19 marca, o godz. 19.00 na Scenie na Świebodzkim we Wrocławiu. Informacje i rezerwacje: tel. 71 337 21 03, mail: a.paluch@pantomima.wroc.pl

 

Spektakl powstał we współpracy z Laboratorium Ruchu działającym przy Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Partnerami są: Biuro Festiwalowe Impart oraz Instytut Muzyki i Tańca.

 

mat. nadesłany