Warszawskie Centrum Pantomimy: ZAJĘCIA W SEZONIE 2017/2018

Regularne zajęcia Studia prowadzone przez Bartłomieja Ostapczuka rozpoczniemy od października 2017r.

 

emotionheader

 

Zajęcia opierają się na  współczesnej formie sztuki mimu obejmując: Pantomimę  klasyczną, elementy techniki E.Decroux, komedię  / dramat ciała, kompozycję, zadania  aktorskie Improwizację, „Physical theatre” z punktu widzenia współczesnego teatru pantomimy oraz wybrane elementy pracy z rekwizytem i szeroko pojętym tetarem plastycznym.


Na zajęcia w studio składają się ćwiczenia podzielone na różne kategorie.
Od podstawowej gramatyki ciała poprzez różne jej formy pojawiające się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, aż po całkiem współczesną formę teatru pantomimy.

Podstawowa zasada, które powinna kierować teatrem pantomimy to umiejętne połączenie myśli, emocji i działania. Poprzez zgłębianie poszczególnych ćwiczeń staramy się tego doświadczyć, poczuć i dzięki temu zrozumieć. Praca podczas zajęć polega między innymi na analizie ruchu, naszych stanów emocjonalnych oraz sposobu ich ukazywania.Sztuka teatru pantomimy nie jest teatrem bez słów jest to teatr, który funkcjonuje poza słowami dając tym samym aktorowi nieograniczone możliwości wypowiedzi.

 

Studio Pantomimy pozwala zgłębić tajniki sztuki teatru pantomimy oraz doświadczyć sztuki, w której wypowiadamy się za pomocą ciała.Osoby najbardziej zaangażowane w zajęcia Studia zapraszane są do udziału w projektach realizowanych przez Warszawskie Centrum Pantomimy.
Wybrane osoby mają również szanse znaleźć się w Teatrze Pantomimy działającym przy Warszawskim Centrum Pantomimy lub zostać zaproszone do udziału w międzynarodowych projektach teatralnych. 

 

W Studio Pantomimy odbywają się zajęcia dla osób o różnym stopniu zaawansowania.
Zapraszamy również osoby, które nie miały wcześniej styczności z teatrem pantomimy.

 

Kontakt:
e-mail: studio@mimowie.pl  tel 793 019 736 

Warszawskie Centrum Pantomimy / Scena Na Woli Teatru Dramatycznego ul.Kasprzaka 22 (wejście od ul. Skierniewickiej)