Wrocławska pantomima na wyjeździe.

fot. Natalia Kabanow

fot. Natalia Kabanow

2 kwietnia Wrocławski Teatr Pantomimy rozpocznie realizację projektu „Pantomima NOW”. Pierwszym miejscem, które odwiedzą mimowie z Wrocławia będzie Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

 

Projekt Pantomima NOW  to cykl objazdowych przedstawień Wrocławskiego Teatru Pantomimy, w ramach którego widzowie z Opola, Zielonej Góry i Legnicy będą mogli zobaczyć ostatnie realizacje i współczesne tendencje w teatrze pantomimy. Wiosną publiczność zobaczy przedstawienie „BATORY trans” w reżyserii Martyny Majewskiej. Jest to przedstawienie inspirowane książką Bożeny Aksamit „Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku” i opisanymi w niej losami pasażerów statku Batory, który w okresie międzywojnia kursował liniami GAL-u (Gdynia – Ameryka Linie Żeglugowe). Rejs Batorym to czas na zmierzenie się z wyobrażeniami – o emigracji, o potrzebie zmiany, o ucieczce, o tęsknocie, o konieczności.

 

W jesiennym objeździe Wrocławski Teatr Pantomimy pokaże przedstawienie inspirowane „Dziennikami” Witolda Gombrowicza pt. „Pustka. Pustynia. Nic.” w reżyserii Leszka Bzdyla.

 

Celem programu Scena dla Tańca jest prezentacja najważniejszych przedstawień polskich artystów zajmujących się tańcem i ruchem w miastach, które nie mają profesjonalnych i repertuarowych zespołów teatrów ruchu. Partnerami Pantomima NOW są: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu (2 kwietnia, godz. 20.00), Lubuski Teatr w Zielonej Górze (8 czerwca, godz. 19.00) i Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy (17 czerwca, godz. 19.00). Po każdym przedstawieniu odbędzie się spotkanie z artystami.

 

Projekt realizowany we współpracy z Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017

fot. Natalia Kabanow

fot. Natalia Kabanow

 

mat. nadesłany