Nowy spektakl pantomimy – tym razem coś dla dzieci

Fundacja Sztuka Ciała ma przyjemność zaprosić całe rodziny na najnowszy spektakl  „Między owadami”, którego premiera odbędzie się 25. września w Promie Kultury na Saskiej Kępie.  Jest to kolejny już spektakl zrealizowany przez Fundację z myślą o najmłodszym widzu.

 

owady_420x594_small_prev

 

„W spektaklu „Między owadami” pantomima, taniec, teatr fizyczny oraz sensoryczna scenografia i grana na żywo muzyka przybliżają widzom życie insektów, które rzadko na co dzień dostrzegamy” – mówi zespół.

 

Jednak podróż do tego świata jest jedynie pretekstem, aby przyjrzeć się otaczającej nas rzeczywistości:  świata ludzkich przywarach, egocentryzmu, skoncentrowaniu na sobie, ale także  dorastaniu, poszukiwaniu swojej tożsamości i wierności własnym ideałom. rzeczywistości, która choć blisko, tak rzadko jest przez nas świadomie dostrzegana. Warto o tym uczyć już od najmłodszych lat, warto jest wykorzystywać do tego pantomimę – sztukę pobudzania wyobraźni. Zwłaszcza gdy kierujemy spektakl do dzieci.

 

Dla zespołu Fundacji, kobiet, które same są mamami, ważne jest, aby pokazać dzieciom, iż dorastając można dochować wierności swoim wartościom, można skonfrontować się ze światem pozostając sobą, bez konieczności ukrywania się za wieloma maskami. Aby tego dokonać posłużą się historią pewien gąsienicy. Co jej się przytrafi? Kogo spotka na swojej drodze? Czy pozna prawdę o sobie samej? Tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę (25.09).

 

Spektakl do końca roku będzie można zobaczyć jeszcze trzy razy. Oto terminy wszystkich zaplanowanych wydarzeń:

 

Prom Kultury Saska Kępa
Ul. Brukselska 23.
25.09. godz 13.00

 

 KINOkawiarnia Stacja Falenica
Ul. Patriotów 44A
1.10. godz 11.30

 

 

Centrum Promocji Kultury
w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy
ul. Podskarbińska 2
15.10. godz. 15.00

 

 Dom Kultury Śródmieście 
Ul. Smolna 9
6.11. godz. 11.00

 

Spektakl kierowany jest do wszystkich powyżej 5. roku życia.

Projekt otrzymał dofinansowanie m.st. Warszawy

POST TAGS: