Akcja: EDUKACJA. Finał

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na finałowe przedstawienie seniorów i młodzieży, którzy od 2014 roku uczestniczą w projekcie edukacyjno-teatralnym pn. „Akcja: EDUKACJA”. Pokaz odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 19:00 na Scenie na Świebodzkim.

fot. Karol Czapski

fot. Karol Czapski

„Akcja: EDUKACJA” to nowoczesny i kompleksowy projekt edukacji teatralnej, nastawiony na długofalową pracą, która umożliwia rozwój uczestników i podnoszenie kompetencji.

W warsztatach biorą udział cztery grupy wiekowe: dzieci i ich rodzice, młodzież i seniorzy. Nie ograniczamy wieku uczestników, ponieważ nie ma wieku lepszego lub gorszego na rozpoczęcie swojej teatralnej przygody. Dbamy o to, aby każdy z naszych uczestników poczuł się spełniony, mógł zmierzyć się z różnorodnymi teatralnymi wyzwaniami.

Przez trzy lata „Akcji: EDUKACJA” udało nam się połączyć zajęcia teoretyczne i praktyczne w spójną całość, którą splatał mit o Dedalu i Ikarze. Różnorodne formy zajęć, odpowiednio dostosowane do waszego wieku i umiejętności, były okazją do głębszego i aktywnego kontaktu ze współczesnym życiem teatralnym, poznania specyfiki pracy w teatrze, zmierzenia się z wyobrażeniami i rzeczywistością bycia twórcą, aktorem, czy animatorem życia teatralnego. Udało się stworzyć niepowtarzalną przestrzeń dla twórczych postaw i eksperymentów, w której pracowaliśmy na konkretny efekt finałowy – premierę przedstawienia.

Zajęcia w ramach „Akcji: EDUKACJA” prowadzili doświadczeni pedagodzy, aktorzy i reżyserzy z teatrów dramatycznych, lalkowych i ruchu. Dzięki temu uczestnicy naszych zajęć zapoznali się z wieloma środkami ekspresji aktorskiej, mogli wzbogacać swój warsztat, szukać swojej ścieżki dalszego rozwoju.

 

materiał nadesłany