„Pan Bam i ptak Agrafka” – pantomima na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych.

Wśród wielu prezentowanych spektakli, na tegorocznych Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych  znajdzie się również coś dla miłośników pantomimy. „Pan Bam i ptak Agrafka” w reżyserii Bartłomieja Ostapczuka już 22. kwietnia o godzinie 10:00, na Scenie na Woli Teatru Dramatycznego.

 

fot. Bartek Warzecha

fot. Bartek Warzecha

„Pan Bam i ptak Agrafka” to „poetycka, wzruszająca, ale i zabawna opowieść o przyjaźni i towarzyszących jej emocjach”. Spektakl swoją premierę miał 10. stycznia 2015 roku w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, gdzie do dziś jest regularnie grany. Wystawiany był na licznych festiwalach, na których dwukrotnie został wyróżniony nagrodami aktorskimi dla Jolanty Kęćko, odtwórczyni roli tytułowej Agrafki.

 

Spektakl został wyreżyserowany przez Bartłomieja Ostapczuka na podstawie opowiadania jednego z aktorów – Andrzeja Kuby Sielskiego, w spektaklu grającego Pana Bama. Spektakl opowiada o przyjaźni mężczyzny z ptakiem o złamanym skrzydle. Choć spektakl kierowany jest do młodego widza, dorośli mogą go odczytywać nieco bardziej alegorycznie:

To opowieść, którą każdy z widzów sam sobie musi dopowiedzieć, bo dla najmłodszych może być to historia odfrunięcia uratowanego skrzydlatego przyjaciela, historia tęsknoty i poszukiwania kogoś, kto powinien przy nas być. Dla dorosłych będzie to bardziej opowieść o miłości, na ile ona daje, a na ile odbiera wolność, o stracie ukochanego człowieka i próbach jego odzyskania. Każda z interpretacji jest uprawniona – pisze w swojej recenzji Ryszard Koziej.

Bilety od dziś są do nabycia w kasach Teatru Dramatycznego oraz przez stronę internetową [tutaj]. Cały program 36. Warszawskich Spotkań Teatralnych oraz Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych można zobaczyć klikając tutaj.