Pantomimę robić, bo WARTO 2016!

Zostały ogłoszone nominacje do nagród WARTO 2016. Jak co roku Gazeta Wyborcza Wrocław nagrodzi najbardziej obiecujących, młodych twórców.  Wśród nominowanych w kategorii „teatr” są m.in.: Martyna Majewska i teatr Novy Ruch Teatr.

fot. Bartłomiej Jan Sowa

fot. Bartłomiej Jan Sowa

Nominacja dla Martyny Majewskiej przyznana została, za spektakl wyreżyserowany we Wrocławskim Teatrze Pantomimy – „Batory_trans”. Także za odwagę z jaką zaadoptowała książkę „BATORY Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku” Bożeny Aksamit, za to, że „języka konkretu wyławia to, co nieoczywiste. I stawia pytanie, na ile podróż może być przekroczeniem.”

Novy Ruch Teatr to nowy teatr tworzony przez aktorów na stałe związanych z Wrocławskim Teatrem Pantomimy. Grupa została nominowana do nagrody WARTO 2016 za ich ubiegłoroczny debiut „Macht mir Spaß”. „Spektakl z ironią Macht mir Spaβ_01_foto Teatr Rozbarkprześwietla damsko-damskie relacje, delikatnie pokpiwa z telewizyjnych władczyń kuchennych królestw, a jednocześnie pozwala damskiej części widowni odreagować napady szału spowodowane kolejną blachą przypalonych muffinek.”

Więcej o nominowanych możecie Państwo przeczytać na stronie Gazety Wyborczej Wrocław.